Główne Menu

Podatkowy NINJA. Zadbaj o swój biznes – online!

Wyliczenia, druczki, podatki, wystawianie faktur, opłaty. Wielkimi krokami rok podatkowy 2016/2017 zbliża się ku końcowi. Dlatego jest to odpowiedni moment na zrobienie porządków w swoich dokumentach. Od dzisiaj może stać się to banalnie proste, dzięki księgowości internetowej.  

Jeśli czytają nas osoby mające własną działalność lub dodatkowe dochody, to będą miały okazję poznać prosty sposób na oszczędność pieniędzy przy zerowym ryzyku. W jaki sposób? Odejdźmy od typowego obrazu księgowości, gdzie naszymi sprawami zajmowało się albo biuro rachunkowe, albo samodzielna księgowa. W dobie internetu pojawiło się wiele PROGRAMÓW DO KSIĘGOWOŚCI, które pozwolą nam wziąć sprawy w swoje ręce. Nie musimy się niczego obawiać, bo wszelkie zadania finansowo-księgowe wykona za nas… aplikacja. Zanim przejdziemy do rankingu TOP 7, porównamy sobie oprogramowania do prowadzenia księgowości dla małych firm w UK. 

Rynek oferuje nam wiele takich systemów: darmowe, płatne w ramach abonamentu, ale i specjalne aplikacje stworzone przez biura księgowe w UK. Zanim jednak każdy przedsiębiorczy Polak zdecyduje się na tę jedną, przy ich wyborze powinien kierować się kilkoma wytycznymi: 

  • Łatwość obsługi 
  • Cena 
  • Możliwość generowania raportów 
  • Stabilność (by firma nie zniknęła za rok) 
  • Przyjemny dla oka wygląd aplikacji 
  • Wersja mobilna 
  • Popularność 

Wiemy już, czym mamy się kierować. Teraz przyszedł czas na ranking najlepszych, naszym zdaniem, programów do księgowości. 

 

1.Waveapps 

Idealny dla Polaków prowadzących małe firmy w UK lub dorabiających sobie do pensji. 

 

 

2. Quickbooks

Program jest dobrym rozwiązaniem dla spółek LTD.

 

 

 

3. Zoho

Program dobry dla małych firm (w wersji podstawowej) i dla freelancersów.

 

4. KashFlow

 

 

 

5. Freeagent

Duży wybór kont dla Sole Trader (samozatrudnionych) i Limited Company.

 

 

6. SageOne

 

 

 

7. Xero

 

 

Na jaki się ZDECYDOWAĆ? 

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem tego jedynego programu, który zajmie się za nas pełną księgowością, dobrze jest najpierw przetestować każdy, a dopiero potem podjąć decyzję. Dajmy SZANSĘ każdemu z nich! Przez miesiąc sprawdźmy, który nam najlepiej odpowiada, jest dobry w obsłudze, przyjemny dla oka, ale przede wszystkim NAJLEPSZY do prowadzenia biznesu. Wiadomo, każdy z nich ma wady i zalety, ale czasem warto na coś przymknąć oko i wziąć pod uwagę to, co będzie ważne dla naszej księgowości. Fakt faktem, że jeśli będziemy chcieli skorzystać z wielu opcji, to musimy za to zapłacić. Jednak i tak nas to wyniesie dużo mniej niż zatrudnienie księgowej. Poza tym cała nasza dokumentacja jest na wyciągniecie ręki, w laptopie lub telefonie. Czy nie warto z tego skorzystać? 

Idźmy z duchem czasu i korzystajmy z udogodnień, które proponują nam serwisy. Oczywiście takie obliczenia możemy równie dobrze robić w tabelkach w Exelu, tylko że… nie połączy nas z kontem bankowym, nie rozliczy podatku, nie wykona transakcji z konta bankowego czy PayPal, nie wystawi rachunku z możliwością opłacenia go, nie przypomni o naszych dłużnikach. Nie pomoże też w zeznaniach rocznych, nie pokaże, gdzie tracimy najwięcej, a na czym najbardziej zarabiamy. To wszystko mogą nam dać właśnie PROGRAMY DO KSIĘGOWOŚCI. Wybór tego właściwego na pewno ułatwi nam życie. Nie czekajmy i bierzmy podatki w swoje ręce. 

DO DZIEŁA! 🙂 

 


Wyraź swoje zdanie ;)