Główne Menu

Jak uchronić się przed niezapowiedzianym, czyli ubezpieczenie OD CHORÓB ŚMIERTELNYCH.

Ciągły pośpiech, stres związany z życiem zawodowym, jak i osobistym zwiększa ryzyko chorób przewlekłych także u młodych ludzi. Myślicie sobie: MNIE TO NIE DOTYCZY? Nic bardziej mylnego. Moi drodzy, niczego w życiu nie możemy być pewni. Dlatego pytanie: czy warto ubezpieczyć się na wypadek choroby śmiertelnej?

Dzisiaj opowiemy sobie o critical illness cover, czyli ubezpieczeniu od chorób poważnych i krytycznych. Chociaż nie unikniemy ich w ten sposób, to jednak uzyskamy wsparcie finansowe, które z pewnością pomoże nam w skrajnej sytuacji, by pokryć wysokie koszta leczenia, operacji czy rehabilitacji.

Na czym więc polega critical illness cover? (CIC)

Wyobraź sobie, że jutro dostajesz ataku serca. Myślałeś już o tym, jak zmieni się standard życia Twojej rodziny? Kto opłaci rachunki, spłaci raty itp.? Wiemy, że większość z nas nie myśli o śmierci, nikt też nie planuje zapadania na ciężkie choroby. ALE JEDNAK dzieje się to na co dzień, i to wbrew naszej woli. Pytanie tylko, czy jesteśmy na taką ewentualność przygotowani? Zgodnie ze statystyką, zapadalność na choroby nowotworowe w Wielkiej Brytanii jest dość wstrząsająca. Jedna na trzy osoby zgodnie z danymi historycznymi będzie miała wykrytego raka!

Często aby otrzymać odszkodowanie należy po diagnozie choroby przeżyć kolejne 14 dni. Critical illnes cover swoim zasięgiem obejmuje dodatkowo dzieci ubezpieczonego, ale do 50% kwoty ubezpieczenia rodzica. Z kolei gdy obydwoje rodziców posiada polisę, dziecko również jest w 100% chronione (2 x 50% = 100%).

Okej, co robisz, gdy jesteś chory i masz ubezpieczenie? W momencie gdy zostajesz zdiagnozowany, zgłaszasz to do swojego ubezpieczyciela. On wypłaca Ci pieniądze od razu bądź etapami, w każdym stadium Twojej dolegliwości. Wszystko zależy bowiem od zapisów w umowie. Te natomiast nie zawsze są zrozumiałe. Warto więc poradzić się osób wykwalifikowanych w zawodzie brokera, aby wyjaśniły nam pewne różnice w konstrukcji warunków anglojęzycznych umów z ubezpieczycielami. Kliknij, jeśli tego potrzebujesz.

Kolejne pytanie to: JAKIE CHOROBY POKRYWA POLISA?

Critical illness cover w swojej strukturze zawiera przede wszystkim listę zachorowań, która honorowana jest wypłatą odszkodowania przez danego ubezpieczyciela. Na każdej z tych list znajdują się m.in. nowotwory, operacje wszczepienia bajpasów, zawał serca, uszkodzenie nerek, przeszczep narządów, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, Alzheimer czy udar. Są to naprawdę ciężkie przypadki, których pokonanie wymaga od nas nie lada silnej woli, ale też nakładów finansowych. W niektórych przypadkach zalicza się do niej także NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ, której nie da się wyleczyć, a która ma ogromny wpływ na nasz domowy budżet.

Jednak PAMIĘTAJCIE, aby przed zawarciem każdego ubezpieczenia przeczytać warunki, bo może zdarzyć się tak, że polisa nie będzie akurat zawierać rodzaju nowotworu czy typu przeszczepianych narządów, które nas interesują (np. jesteśmy obciążeni genetycznie jakąś chorobą). Niektóre ubezpieczalnie w zależności od poziomu naszego obecnego stanu zdrowia wymagają również, aby przed podpisaniem umowy przejść badania, które potwierdzą, że nie chorujemy w trakcie zawierania ochrony.

Hmmm… ile takie ubezpieczenie będzie nas kosztować?

Wszystko zależy od Ciebie – DOSŁOWNIE. Ubezpieczalnie wezmą pod uwagę Twój wiek, Twój poziom ryzyka związany z wykonywanym zawodem bądź tego, czy jesteś palący. Cena zależy również od tego, jaką ubezpieczalnię wybierzesz, co pokrywają warunki ubezpieczenia oraz jaką sumę i okres trwania polisy preferujesz. Pamiętaj: NAJTANIEJ NIE ZAWSZE ZNACZY NAJLEPIEJ. Wielu klientów przy wyborze tego typu produktu sugeruje się wyłącznie kwotą polisy. Natomiast w rzeczywistości cena to tylko jeden z wielu wykładników jakości produktu ubezpieczeniowego.

Wyobraź sobie, że wchodzisz do supermarketu i chcesz kupić jogurt, a jedynym czynnikiem, jakim się sugerujesz, jest cena produktu. Podchodzisz więc do lodówki, zabierasz najtańszy do kasy i kupujesz tak przez 10 lat. W międzyczasie zaoszczędziłeś sporą sumę pieniędzy, którą teraz musisz wydać na leki związane z chorobą, której źródłem były m.in. wszystkie e350, e1875 i dziesiątki innych substancji chemicznych zawartych bądź co bądź w tańszym produkcie. Czy w perspektywie to rzeczywiście brzmi jak OSZCZĘDNOŚĆ? Czasem stoimy przed wyborem, czy kupić o £5 taniej i godzić się na ewentualne ryzyko braku wypłaty odszkodowania. Dla nas to żadna oszczędność, dlatego staramy się zadbać o jak najlepszy stosunek jakości polecanego produktu do jego ceny. Sprawdź sam.  🙂

Co do ceny CIC, warto wiedzieć, że czasem możesz zapłacić więcej, jeśli już w przeszłości chorowałeś na ciężką chorobę lub gdy Twoi najbliżsi są nią genetycznie obciążeni. Co więcej wyższe kwoty tyczą się również PALACZY – i to jest kolejny powód do rzucenia, moi Mili. 🙂

Zadaj sobie podstawowe pytanie: Ile kosztują lekarstwa, chemioterapia, rehabilitacja? £10.000, £20.000, £50.000? A teraz pomyśl sobie o lepszej wersji, która pozwoli Ci przetrwać ten trudny okres, przedłużyć sobie życie i być może wygrać z chorobą. Wybór jest prosty. I od tego właśnie jest critical illness cover, które pokrywa koszty leczenia, nawet w przypadku chorób śmiertelnych. Czy Ty sam odłożyłbyś do przysłowiowej „skarpety” wystarczającą sumę pieniędzy na niezapowiedzianą czarną godzinę?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile wyniosłaby Twoja składka, serdecznie zapraszamy do kontaktu!

 


Wyraź swoje zdanie ;)